Yükleniyor

 
Sizi Arayanı Bulmak, Sizi Arayanları Nasıl Bulursunuz? - nobilgi.com

Sizi Arayanı Bulmak, Sizi Arayanları Nasıl Bulursunuz?


Arayan Bulma İşlemleri

Telefonumuza kayıtlı olmayan kişilerin aramasıyla oluşan çağrılar ve mesajlar ile ilgili, hat sahiplerinin uyması gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Arayan bulma işlemi, arayan kişinin numarasının güvenilir olup olmaması konusunda sorgulama yapılması anlamına gelmektedir. Art niyetli kişiler tarafından gerekli önlem ve tedbirlerin alınmaması durumunda maddi ve manevi büyük kayıplar yaşandığı görülmektedir.Şüphelendiğimiz Numaralar İle İlgili Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Çağrı ve mesaj atan kişi veya kişilerin, numara kayıtları ile ilgili numara sorgulama yapılması, yaşanacak çoğu olumsuzlukların önlenmesini katkı sağlamaktadır. Arayan bulma ve yorumlama sosyal sorumluluk olarak kişilere yardımcı olan www.nobilgi.com internet sitesi, kişilerin dolandırılma gibi birçok işlemleri engellenmesi yönünden yardımcı olmaktadır. Numara sorgulama işlemleri yapılırken, geçerli sabit veya cep telefon numarası sorgulayarak yorum ve derecelendirme kontrol edilmektedir. Olumsuz olarak yazılan numaralar ile herkesin dikkat etmesi gerekmektedir.Bireyler Dolandırıcılara Karşı Almış Olduğu Önlemler Nelerdir?

telefon sorgulama işlemleri, genç yaşlı birçok kesimin tedbir alması anlamında sorumluluk olarak bilgilerin paylaşılması gerekmektedir. Türkiye de sayısız dolandırma işlemleri, kötü niyetli kişiler tarafından mağdur edildiği görülmektedir. Tespit edilen tüm dolandırıcıların, şikayet edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda yakınımız olan kişilerin de maddi ve manevi büyük zararlar ile karşı karşıya kaldıkları görülmektedir.


Kişileri, banka ve çoğu operatör şirketleri tarafından gün içinde defalarca arama ve mesaj yoluyla irtibata geçilmek istenmektedir. Arayan numaralar ile ilgili bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir.Aranan Numaralar İle İlgili Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

-Kişisel bilgilerimiz kesinlikle paylaşılmaması (Türkiye cumhuriyet numarası, doğum tarihi).

-telefon sorgulama işlemleri yapılması ve yeterli yorumların yazılması.

-Para ödemeleri kesinlikle yapılmaması.

-Terör ve örgüt gibi konular ile bilgiler verilmesi durumundan polis birimlerine başvurulması.

-Cep telefonunu bizden başka kesinlikle kimsenin kullanılmasına izin verilmemeli.

Yeterli önlemlerin alınması durumunda, arayan numaraların sorgulama ve yorumlama işlemleri yapılmasıyla, çoğu kişinin büyük zararlar uğranmasının önüne geçilecektir.

İnsanlar arası etkileşim yöntemiyle numaralar hakkında bilgi sahibi olmanıza aracılık eden internet sitesidir.